Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nekrobiznes na plebanii

Utworzony przez polak, 12 lutego 2008 r. o 07:13 Powrót do artykułu
Gość napisał:
DZIĘKUJĘ PANU WIDELSKIEMU, ZE DZIĘKI JEGO INICJATYWIE OBRADY SESJI SĄ W INTERNECIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH ŻYJE JAWNOŚĆ ŻYCIA PUBLICZNEGO!!!!!!!!!
Widelski dziękuje Widelskiemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jozin z Bazin napisał:
Widelski dziękuje Widelskiemu
PUDŁO!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DLA MIESZKAŃCÓW BEŁŻYC BUDOWA TEGO WYSYPISKA BĘDZIE EKOLOGICZNĄ KATASTROFĄ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko brakuje, aby obok wysypiska dla 17 gmin wybudować krematorium, którego nie chce Lublin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIEDŁUGO ZAMIAST MÓWIĆ O NAS FUJARY BEŁŻYCKIE BĘDĄ MÓWIĆ ŚMIECIARZE Z BEŁŻYC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BĘDZIE SMRÓD, BRUD i UBÓSTWO bo wszyscy uciekną przed szczurami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wysypisko jakie jest to można zobaczyć - ale jest. Natomiast zobaczcie co się dzieje w okolicznych lasach, a szczególnie mi najbliższych, Krężnickim i Wzgórskim. Tragedia to dopiero będzie gdy nie powstanie odpowiedni zakład.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fujara napisał:
Ale ubodło! Zabrakło wiedzy, czy argumentów za Królem i jego kompanami ze Spółdzielni i komunistów raz czerwonych a raz zielonych? A czy jestem katolikiem, to w tej sytuacji nie ma żadnego znaczenia! Dokopać więcej?
Chyba jesteś krową ,skoro bodziesz! Czepiasz się. argumenty to są, ale nie przemawiałą do takich zawziętych ludzi, a właściwie zwierzat, jak ty. Powiedz wprost, że boicie sie jak wygra Król, koniec z waszą świętą bandą. Idź posłuchaj spotkań z wyborcami a potem zabieraj głos. A na miejscu tego kandydata dowiedziałbym sie kto go tak szkaluje i zrobił z tego użytek. WIWAT KRÓL I RADA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TOMASZ Z BEŁŻYC napisał:
Masz rację, basen i hala jest potrzebna, a krytyka tego, to była kampania wyborcza. I teraz jest to samo z Zakładem Przetwarzania Odpadów, czy jakoś tam. Też jest potrzebny, ale "opcja Machory i Króla" robi negatywną kampanię wyborczą. Polityka jest wogóle paskudną sprawą... A tego ostatniego zdania, to nie rozumiem. Przecież wszyscy kandydaci chodzą do kościoła i świecą. Druga sprawa, czy modlą się, bo wierzą w Boga, czy tylko,żeby sie pokazać ........??NIE LUBIĘ FAŁSZU!!!!!!!!!!!!!!!
Gdzie ta negatywna kampania, bo w ulotce to tylko kampania pozytywna. Fałszu to i ja nie lubię. Pokazać to sie można na scenie, a kościól to nie scena, zreszta każdy sądzi wg. siebie. Pewnie ty chodzisz do kościoła się pokazywać, bo ja chodzę tyle lat i nie pomyślałem, że może być taka obcja, tzn. chodzenie na pokaz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kazik z Wojcieszyna napisał:
Lepiej już nie eksperymentujcie na Bełżycach. Co Król potrafi to pokazał on i jego poplecznicy w ciągu 15 miesuięcy ich pobytu w Radzie Miejskiej. Zadaję pytanie. Jakie fundusze unijne zostały pozyskane z inicjatywy Rady Miejskiej? Ile projektów na pozyskanie tych funduszy zostało złożonych z inicjatywy Rady Miejskiej. 15 miesięcy to może mało czasu? Co, uważacie, ze wy jesteście od robienia popeliny, brania kasy i wygrzewania stołów. To co portafi Król, to społeczeństwo już się dowiedziało na zebraniach przedwyborczych. J..bać porzedników i chlać wódę jak np. w Matczynie. Mam nadzieję, że wybory wygra pan Góra i rozpędzi tę bandę na cztery wiatry. A to ku pamięci http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...904508289/0/MOT
Nadzieja to matka głupich, tu trzeba pracować i starać się o środki, a od tego nie jest rada tylko burmistrz i jego słynna grupa do pozyskiwania srodków unijnych, już im kasa przeszła koło nosa, bo komisarz Góra boi sie podejmować jakichkolwiek decyzji a reszta nic nie robi, a rada to organ uchwałodawczy a nie wykonawczy. Poucz sie trochę a potem zabieraj głos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeczywiście organ. Może łaskawie powiesz, co ten ORGAN uchwalił mądrego od poczatku swojej kadencji? Zniszczył: Festiwal Koni Geotermię Wiatraki I...chyba ZZO Ludzie z okolicznych gmin patrzą na Bełżyce jak na myślących inaczej. Jeszcze od początku kadencji jasnie oświeconej Rady Miejskiej nie usłyszałem ani jednego zdania na temat strategii i kierunku jaki chcą nadać naszej gminie. Brzuch mnie boli jak słyszę o budowaniu i remontach dróg. Z obiecanek w temacie inwestycji drogowych, które złożył Król - kandydat na burmistrza - na bieżący rok nie zrealizuje nawet 10%. Przekonacie się. Przeczytajcie dokładnie jego ulotkę wyborczą. Po przeczytaniu negatywów na temat poprzedniej władzy, wiedziałem, że ON, TYLKO ON. NAJLEPSZY KANDYDAT NA BURMISTRZA. A jaki odlotowy program. I jeszcze pytanie do znawców. Podobno, na sesji nie dopuścili do głosu burmistrza z Bychawy bo ten chciał dać wykład prezesowi jak powinna wyglądać dobrze gospodarowana spółdzielnia mieszkaniowa na przykładzie tej z Bychawy. Pięknie zadbane bloki mieszkalne z wzorcowo wykonaną termomodernizacją. A może to tylko plotka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkaniec Wzgórza napisał:
Wysypisko jakie jest to można zobaczyć - ale jest. Natomiast zobaczcie co się dzieje w okolicznych lasach, a szczególnie mi najbliższych, Krężnickim i Wzgórskim. Tragedia to dopiero będzie gdy nie powstanie odpowiedni zakład.
Czy wisypisko powstanie czy nie cena wywozu smieci zmieni sie niewiele, a moze bedzie taka sama a ludzie dalej beda wyzucac do lasu dlatego: -że tam mają blizej -że tam jest bez opłat - i moga wywalić wszystko bez segregacji Dlatego gdyby nawet powstały trzy wysypiska, to i tak mentalnośc i kultura osobista nie wspominajac o dbaniu o swoje srodowisko nie pozwoli im zamówić koszy czy kontenera bo po co wydawac pieniadze na śmiecie. Ale jest rozwiazanie które ma byc a moze już jest wprowadzone każdy ma pojemnik na śmiecie za którego opróznienie płaci obowiazkowo a czy smiecie w nim są czy nie to juz jego sprawa. Oczywiście bedą protesty ale powiedzcie kto dziś na zakupy chodzi z wilkinowym koszykiem czy sznurkowa siatka może 2% kupujących a reszta samymi reklamówkami zapełni te kosze. A potem przyjedzie samochodzik i wywiezie je na wysypisko które miejmy nadzieję nie bedzie w Bełzycach. WIWAT KRÓL NIECH ŻYJE KRÓL p.s. Głownie lasy zanieczyszczane są przez okolicznych mieszkańców, bo wątpię żeby ktoś z Bełżyc tam worki ze śmieciami po nocach woził.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikt napisał:
Rzeczywiście organ. Może łaskawie powiesz, co ten ORGAN uchwalił mądrego od poczatku swojej kadencji? Zniszczył: Festiwal Koni Geotermię Wiatraki I...chyba ZZO Ludzie z okolicznych gmin patrzą na Bełżyce jak na myślących inaczej. Jeszcze od początku kadencji jasnie oświeconej Rady Miejskiej nie usłyszałem ani jednego zdania na temat strategii i kierunku jaki chcą nadać naszej gminie. Brzuch mnie boli jak słyszę o budowaniu i remontach dróg. Z obiecanek w temacie inwestycji drogowych, które złożył Król - kandydat na burmistrza - na bieżący rok nie zrealizuje nawet 10%. Przekonacie się. Przeczytajcie dokładnie jego ulotkę wyborczą. Po przeczytaniu negatywów na temat poprzedniej władzy, wiedziałem, że ON, TYLKO ON. NAJLEPSZY KANDYDAT NA BURMISTRZA. A jaki odlotowy program. I jeszcze pytanie do znawców. Podobno, na sesji nie dopuścili do głosu burmistrza z Bychawy bo ten chciał dać wykład prezesowi jak powinna wyglądać dobrze gospodarowana spółdzielnia mieszkaniowa na przykładzie tej z Bychawy. Pięknie zadbane bloki mieszkalne z wzorcowo wykonaną termomodernizacją. A może to tylko plotka?
Na sesji nadzwyczajnej nie dopuszcza sie dyskusji gości. A jeśli burmistrz Bychawy wg.ciebie chciał dać wykład prezesowi ,to powinien to zrobić w spóldzielni, a nie na sesji nadzwyczajnej. A sreategię to opracowała poprzednia władza na długie lata i tego sie należy trzymać. A jeśli chodzi o drogi, to mamy najgorsze w porównaniu z tymi gminami, które wg ciebie sie z nas śmieją, więc trzeba zacząć jednak od zwykłych dróg. a śmieja się właśnie z tego-po czy poznać gdzie jest teren naszej gminy - po drogach. A do myślących inaczej zaliczam ciebie i tobie podobnych. Najlepiej dowiedz się ile kosztował festiwal koni - ile gmina do niego dokładała, a potem policz co za to dobrego dla wszystkich, a nie tylko miłośników koni można było zrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się,że ludzie nie dbają o czystośc środowiska, często z przyzwyczajenia i tletego tez,że nowoczesne metody "walki" z odpadam są im obce. Dlatego też trzeba ludzi edukować. Pokazywać różne rozwiązania. To jest też rola radnych i burmistrza. Niech pokazują, informują, zapraszają specjalistów. Niech informują, o różnych źródłach energii. To są tematy priorytetowe w Unii, jeśli maja być pozyskiwane środki. Np . o energii wietrznej i warunkach w Bełzycach są dostępne materiały, trzeba tylko dobrej woli nowoczesnego działania, a nie walki. Przykładowa mapka i informacja o "wiatrakach": http://www.roztocze.net/newsroom.php/22441...e_wiatrowe.html "Kto nie idzie do przodu, ten się cofa"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikt napisał:
Najlepiej dowiedz się ile kosztował festiwal koni - ile gmina do niego dokładała, a potem policz co za to dobrego dla wszystkich, a nie tylko miłośników koni można było zrobić.
Nie wiem ile kosztował Festiwal Koni, ale wiem,że była to wielka impreza w porównaniu do Dożynek w Wierzchowiskach, a pieniędzy też podobnież poszło tyle samo, a może mniej. Więc jak to się ma do racjonalnego myslenia i budowania dróg? A radni chyba też coś wywnioskowali, bo w tym roku podobnież wracają do koni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
intruz napisał:
Gdzie ta negatywna kampania, bo w ulotce to tylko kampania pozytywna. Fałszu to i ja nie lubię. Pokazać to sie można na scenie, a kościól to nie scena, zreszta każdy sądzi wg. siebie. Pewnie ty chodzisz do kościoła się pokazywać, bo ja chodzę tyle lat i nie pomyślałem, że może być taka obcja, tzn. chodzenie na pokaz.
Negatywna kampania jest prowadzona na zebraniach przedwyborczych Króła wspomaganych przez Prezesa. Sam słyszałem, a nawet o tym, że ulotka jest „be”. Ulotka nie jest autorstwa Rady. O chodzenie do kościoła na pokaz, myślałem o ludziach, którzy np. po wyjściu z kościoła naśmiewają się z ludzi modlących, obmawiają lub sieją plotki na temat księży, popierają w wyborach ludzi należących lub sami należą do partii, które w założeniu mają walkę z kościołem, popierają aborcję, zaczytują się w gazetach antyklerykalnych itp., itd.. Znam takich osobiście. Mówią ironiczne, że w „ekipie Czuryszkiewicza nie wszystko złote, co się świeci i modli”. A nawet takie zdanie z tego forum ” Powiedz wprost, że boicie sie jak wygra Król, koniec z waszą świętą bandą”. A przecież Król też chodzi do kościoła i nawet zrobił zachrystię. A jak ja napiszę, że będę się za tych ludzi modlił – to u tych ludzi „wierzących” = chodzących na pokaz” wzbudza śmiech, albo i agresję. I to jest właśnie fałsz względem innych, ale przede wszystkim względem siebie. Pozdrawiam serdecznie. Będę się za czytelników tego form modlił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TRZEBA DO SPRAWY WYSYPISKA PODEJŚĆ RACJONALNIE. TERAZ JUŻ SEGREGACJA ŚMIECI JEST PROWADZONA POPRZEZ RÓŻNE RODZAJE POJEMNIKÓW (na metale, szkło, frakcję suchą itp.). NA BEŁŻYCKIE WYSYPISKO (A NIE ŻADEN ZAKŁAD PRZETWÓRCZY) TRAFIAŁYBY Z OKOLICZNYCH 17 GMIN BEZWARTOŚCIOWE ŚMIECIE. KRÓL NIESTETY MA RACJĘ !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram opinię, że to wysypisko jest dla nas nieszczęściem. Czy dla kilku stanowisk dla osób nie związanych z Bełżycami warto zasyfić Bełżyce. Codziennie kilkadziesiąt ciężarówek przywoziłoby setki ton śmieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem Pana Góry. podobno to inteligenty facet, a popierając ten zakład przetwórstwa śmieci zachowuje się jakby miał zaćmienie. Szkoda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...